P. 12

LUNI,
          ZisrulîHUNEDOREANULUI                                                            ZIARUL PE CARE  ÎL ŞTIŢI!                                      28 septembrie 2009
                                                                                                                                                              Anul  I, Nr.  57

FU T S A L / LIG A  I / F C  D EV A  - A C S  O D O R H E IU  S E C U IE S C  4-3

Patru din patru pentru FC  Deva

FC Deva a trecut la limită de eterna rivală ACS Odorheiu Secuiesc, scor 4-3,                         cu un gol marcat în ultimele secunde ale

au mai ciocnit încă o dată în-   lângă Prado, după ce loveşte cu
         tr-o  dispută  care  face  cinste   cotul un adversar.
         adrenalină.                 le două minute,  oaspeţii atacă
            Prima repriză a aparţinut în   poarta lui lancu cu tot efectivul.
         totalitate gazdelor, care au în­  "Portarul-înaintaş" Laszlo Szocs
         ceput în forţă meciul şi au punc­  restabileşte, egalitatea cu o exe­
         tat  de  trei  ori  la  rând  fără  să   cuţie surpriză de la 10 metri 039).
         fălean  a  stabilit scorul  primei   zilianul a trimis în plasă mingea
         părţi- după ce a  trimis o "scă­  care a ricoşat la el din bară după   12 PU N C TE. Al-loani (în alb) şi colegii săi au acumulat punctaj maxim după disputarea primelor patru etape din campionat, iar
         riţă" peste Peter (’20).    şutul expediat de Gherman.  acum se concentrează pe jocurile din U EFA  Futsal Cup
         7 minute nebune              F C  Deva                                 4 ( 3 )
            La adăpostul avantajului de
         trei goluri- gazdele au ieşit rela­  A C S  O dorheiu Secuiesc         3 ( 0
         xate de la vestiar şi au tremurat
         pentru victorie pe  final.  Emo­  AU MARCAT: Şotârcă (\'3), Szabo ('7 -  autogol), Molomfălean   B a t e c a a l M b d y i   iM im p g y t t  ş i  a s t a !
         ţiile şi-au făcut loc în tabăra de-   ('20), Philipe Prado ('40) / Szombat ('35), L  Szocs ('35,  39).
         venilor în minutul 33, după ce   FC  DEVA: Fabio Rafael - Gherman, MofomfHean, Al-loani,
         portarul brazilian al campioa­  Şotârcă. Antrenor: Sito Rivera. Au mai jucat: lancu - Philipe
         nei, Fabio, a fost eliminat, după   Prado, Kaue, Jordy lila, Lupu (cpt), Dobre, Macingo.   *
         ce în decurs de doar patru mi­  A CS O D O R H EIU : Peter - Szombat, Kovacs, Nania, Nicuşan
         nute a încasat două "galbene" -   (cpt). Antrenor: Janos Botorok. Au mai jucat: Bugală - La. Szocs,
         fault  în  poziţie  de  ultim  apă­  Lo. Szocs, Birtalan, Scurtu, Szabo.
         rător 029) şi  fault în afara ca­  ARBITRI: Mugurel \fâdan şi Bogdan Sorescu (ambii din

victorie din istorie în Liga secundă

Sami Tamaş________________                             excepţie: a făcut trei driblinguri
         • • •                                  Am făcut        consecutive şi a şutat fără şansă
               rupa lui Gheorghe Bar-                           pentru Rahoveanu.
               bu  pozează  în  mama            un meci           De partea cealaltă, Elod Vaj-
               răniţilor  în  startul  a-       foarte          da  a  semnat  singura  ocazie  a
         T cestui campionat.           rost. Inexplicabil,      primei  reprize pentru oaspeţi,
           După ce runda trecută a dat                          care  au  cerut  până  la  finalul
         curaj codaşei Seriei a Il-a, CFR   ăieţii mei au jucat   meciului două  lovituri de  la  Îl
         Timişoara, care a reuşit pe te­  foarte relaxaţi, fără   metri.
         renul de sub Cetate primul gol                           Meciul a curs spre o victorie
         stagional în etapa a IV-a, sâm­  determinare şi luptă   la  limită,  chiar  dacă  cel  mai
         bătă, "alb-roşii" intrat în istoria   doar din vârfuri, ca la   incisiv jucător al  bănăţenilor,
         grupării bănăţene Fortuna Co­                          Rosenblum,  a  lovit  bara  (75).
         vaci  care  a  bifat în  compania   tenis cu piciorul. Aşa   Deva  a  contat  doar  la  două
         Mureşului Deva prima victorie   nu putem emite         cornere 068, ’8l), când Bajkcf şi   Fabrica Dementă lese fn stradă la bătut
         din istorie în al doilea eşalon ai   pretenţii la victorie"  Şandor l-au pus în dificultate pe
         fotbalului românesc.                                   Mitric.                           de cuba, pentru că e încă gratis. Aţa că,
                                             G H EO R G H E BARBU,  Cel care a închis meciul însă   dacă-l veri pe Eseu, Popescu şl Orlando,
         Mureşul Deva,                       antrenor Mureşul Deva  a  fost  atacantul  Mohamed,   bate cuba de drag.
         fără vlagă                                          •  intrat  în  teren  în  minutul  85.   Sau Intră pe www.radlo2i.ro şl cheamă-! la tine!  1 0 2 .6  F M
           Deşi  nu  părea  victima  per­  decise  în  teren  şi  au  preluat   Sudanezul a pătruns pe centru
         fectă - înaintea jocului de la Co­  conducerea pe tabela de marcaj   şi a şutat de la 18 metri la colţul
         vaci, Deva se clasa pe locul cinci  încă  din  minutul  5,  Suciu  a   lung stabilind rezultatul final în
         cu I0 puncte -, gazdele au intrat  înscris după o fază personală de  minutul 89.